Deklaracja dostępności

Wstęp

Przedszkole nr 52 w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej:

Przedszkole nr 52 w Warszawie

Daty publikacji i aktualizacji

  • Data publikacjia storny internetowej 2021-11-22
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji 2022-09-15

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

Strona zawiera odnosniki do stron zewnetrznych. Strony te nie sa w pelni dostepne cyfrowo.
Niektóre pliki do pobrania nie sa dostepne cyfrowo.
Niektóre informacje przedstawiono jedynie w formie graficznej.
Brak jest mozliwosci zmiany odstepów miedzy wyrazami lub liniami tekstu.
Niektóre elementy tekstowe nie maja mozliwosci zmiany rozmiaru czcionki.

Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyforowej

  • Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2021-11-22
  • Oświadczenie została ostatnio poddane przeglądowi i aktualizacji dnia: 2022-01-06

Deklarację sporządzona na podstawie samooceny.

Skróty klawiaturowe

Standardowe oferowane przez przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:

  • osoba kontaktowa -
  • adres e-mail -
  • numer telefonu -

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskow-skargowa

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępnośc architektoniczna

Aby dostać się do budynku przedszkola, należy pokonać dwa stopnie oraz drzwi wejściowe otwierane ręcznie. Następnie za nimi znajduje się pierwsza strefa w postaci drzwi otwieranych ręcznie w godz. 7.30 - 9.00 i 15.00-17.30 lub zdalnie /domofon/ w pozostałym czasie. Za drzwiami znajduje się hol z szatnią wyznaczający drugą strefę. Budynek dostępny jest w godzinach urzędowania Przedszkola nr 52 w Warszawie.

Korytarze znajdujące się w/w obiekcie są ogólnodostępne, nie są odpowiednio oznakowane zarówno dla osób z dysfunkcją narządu ruchu jak i słuchu oraz wzroku. Budynek jest jednokondygnacyjny wewnątrz brak schodów i windy,

Brak dostosowania w/w obiektów wyraża się w ich braku w wyposażeniu w windy, pochylnie, platformy przyścienne, oznakowania różnic poziomów odpowiednią kolorystyką oraz piktogramami informującymi o lokalizacji punktu komunikacji niewerbalnej dla osób głuchoniemych.

W odległości 100m od budynku, znajduje się parking oraz kilka
miejsc parkingowych przy wejściu do przedszkola.

Wstęp osoby z psem asystującym na teren placówki jest możliwy po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu.

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Aplikacje mobilne

Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.

Informacje dodatkowe

Ułatwienia

Brak

Inne informacje i oświadczenia

Serwis został zrealizowany z uwzględnieniem wytycznych WCAG 2.1 oraz zgodnie ze standardami sieciowymi w tym standardem W3C.