Deklaracja dostępności

Wstęp

Szkoła podstawowa nr 100 w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej:

Szkoła podstawowa nr 100 w Warszawie

Daty publikacji i aktualizacji

  • Data publikacjia storny internetowej 2020-12-11
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji 2024-12-17

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

Treści niedostępne: zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości, ograniczone są do minimum i osadzone są teksty bezpośrednio na stronie.

Wyłączenia:

- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,

- filmy, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Data sporządzenia deklaracji i metoda oceny dostępności cyforowej

  • Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2024-04-05
  • Oświadczenie została ostatnio poddane przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-04-05

Deklarację sporządzona na podstawie samooceny.

Skróty klawiaturowe

Standardowe oferowane przez przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:

  • osoba kontaktowa - Agnieszka Karpińska
  • adres e-mail - sp100@eduwarszawa.pl
  • numer telefonu - 222594130

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskow-skargowa

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.

Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępnośc architektoniczna

Szkoła Podstawowa nr 100 w Warszawie znajduje się przy ul. Tanecznej 54/58.

Przed wejściem na teren szkoły znajduje się parking z 2 wyznaczonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.

Przy furtce oraz wejściu do budynku znajduje się podjazd dla wózków. Dzwonek do szkoły znajduje się po lewej stronie drzwi wejściowych na wysokości 135 cm. Osoba otwierająca drzwi udzieli pomocy w załatwieniu sprawy urzędowej.

Szkoła mieści się w 3 budynkach, jest dwukondygnacyjna, aby dostać się na poziom powyżej parteru należy pokonać schody lub wjechać windą osobową, która jest w każdym budynku.

W szkole znajdują się toalety dla niepełnosprawnych.

W budynku nie ma zakazu wstępu z psem asystującym. Dyrektor jednostki wyraża zgodę na wspęt z psem asystującym.

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub on-line.

Aplikacje mobilne

Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.

Informacje dodatkowe

Ułatwienia

Brak

Inne informacje i oświadczenia

Serwis został zrealizowany z uwzględnieniem wytycznych WCAG 2.1 oraz zgodnie ze standardami sieciowymi w tym standardem W3C.